Tel: 02 578 86 70
Fax: 02 578 86 71

EVALVACIJA PROJEKTA: PLANETU ZEMLJA PRIJAZNA ŠOLA/VRTEC A PROJEKT ÉRTÉKELÉSE

logo ekosola  siqkzp

 

EVALVACIJA PROJEKTA:
PLANETU ZEMLJA PRIJAZNA ŠOLA/VRTEC
A PROJEKT ÉRTÉKELÉSE

 

Projekt: Ekoberi
Projekt: Öko olvasmány

Cilj projekta: Z multidisciplinarnim pristopom na otrokom dopadljiv in primeren način, vsebine okoljskega značaja zapisane v knjigah, prenašati v njihovo zavest in navade.
A projekt célja: A könyvekben leírt környezetvédelmi tartalmat a gyermekek számára tetszetős és megfelelő, multidiszciplináris módon megközelíteni, valamint tudatossá és szokássá tenni.

Potek: Strokovne delavke smo načrtovale dejavnosti, ki so primerne starostni stopnji otrok, ter jih tudi uspešno realizirale preko različnih dejavnosti v oddelkih. Glavno sredstvo so bile knjige in slikanice z ekološko vsebino, saj smo preko zgodbic otrokom predstavile aktualno tematiko. Otroci so spoznali zgodbe in z njo povezane aktivnosti so jim odprle pot h kritičnemu ekološkemu razmišljanju in posledično tudi k pravemu ravnanju v in z naravo za trajnostni razvoj.
A projekt folyamata: A szakmai dolgozók olyan tevékenységeket terveztek, amelyek megfelelnek a gyermekek korának, és amelyek a különböző tevékenységeken által sikeresen megvalósultak a csoportokban. Az ökológiai tartalmú könyvek és képeskönyvek voltak a fő eszközök, a történeteken keresztül mutattuk be a gyerekeknek a jelenlegi témát. A gyerekek megismerték a történeteket, és az ehhez kapcsolódó tevékenységek utat nyitottak a kritikus ökológiai gondolkodáshoz, közvetve a természetben való és a természettel szembeni helyes viselkedéshez és a fenntartható fejlődéshez.

Trajanje projekta: celo šolsko leto.
Időtartam: Egész tanévben.

Oblika izvajanja: Multidisciplinarni pristop (branje, poslušanje, risanje, slikanje, plesi, dramske dejavnosti, lutkovne predstave,...).
A végrehajtás formája: Multidiszciplináris megközelítés (olvasás, szövegértés, rajzolás, festés, tánc, dráma tevékenységek, bábszínház,...).

Zastavljen cilj smo v celoti realizirali, saj so na to temo nastale čudovite fotoknjige, slikanice, slikopisi, igre, risbe, ki so bile tudi razstavljene na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani, ob svetovnem dnevu zemlje.
A kitűzött célt megvalósítottuk, mivel gyönyörű fotókönyvek, kifestők, képeskönyvek, játékok, rajzok jöttek létre, amelyeket a Föld napján kiállítottak Ljubljanában.

V projektu so sodelovale 6 skupin našega zavoda vrtca Lendava, v katerih je sodelovalo 109 otrok in 11 mentorjev.
A projektben 6 csoport vett részt a Lendvai Óvodából, azaz 109 gyermek és 11 oktató.

Koordinatorka projekta: Anita Balajc
Anita Balajc a projekt koordinátor

Za popolno delovanje in lažjo uporabniško izkušnjo na tem spletnem mestu uporabljamo piškotke. Podrobne informacije..

Sprejemam piškotke.